FORUM ΨΥΧΙΚΗΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΔΕΠΥ;;; Η εγω είμαι περίεργη;;;

Πήγαινε κάτω

ΔΕΠΥ;;; Η εγω είμαι περίεργη;;; Empty ΔΕΠΥ;;; Η εγω είμαι περίεργη;;;

Δημοσίευση από Alex4 Τρι 01 Απρ 2014, 06:32

Καλησπέρα κι απο μένα έχω έναν μικρο σχεδόν 3 ετών που υποπτευομαι πως ταλαιπωρείται απο Δεπυ. Παρότι επισκέφθηκα ειδικό αναπτυξιολογο αρκέστηκε στο να μου δώσει σύσταση για κάποιες έργο θεραπείες για να δουλέψουμε την αισθητηριακη ολοκλήρωση. Οι έργο βοηθούν πολυ αλλα ψάχνω τι άλλο μπορω να κάνω ψάχνω πολυ και το θέμα της διατροφής και δίνω κάποια συμπληρώματα πρόσφατα διάβασα ενα βιβλίο που έχει ένα κεφάλαιο για την Δεπυ και επικεντρώνει στην διατροφη το ΄how to raise a smarter child than kindergarden΄ εχω διαβάσει πολλα απο τα γραφόμενα της διαχειριστριας και όπως λέει σε κάποιο σημείο και η ίδια ψάχνω συνέχεια μήπως μπορω να κάνω κάτι παραπάνω και δεν το έχω κάνει ....... Ξεκινήσαμε και ομοιοπαθητικη πως αλλιώς μπορω να βοηθήσω το παιδι μου όταν τον πιάνει η υπέρ κινητικότητα γίνεται άλλο παιδι προσπαθώ να του μιλάω ήρεμα να τον χαλαρώνω αλλα δεν τα κατάφερνω πάντα κάποιες φορές νοιώθω ότι δεν μπορει να το ελέγξει ούτε ο ίδιος οποιοσδήποτε βοήθεια δεκτή. Τέλος αν κι δεν συνήθιζε να αναφέρομαι στα προσωπικά μου να πω ότι για τον άντρα μου το προβλημα το έχω εγω και το παιδι μας δεν έχει τίποτα απλα το έχω κακό μάθει. Και φυσικα μαζι μου είναι πιο δύσκολο παιδι γιατι νοιώθει ότι εγω τον αποδέχομαι με τα ξέσπασμα τα του ενω ο πατέρας του τον τιμωρεί

Alex4

Θηλυκό
Δημοσιεύσεις : 6
Ηλικία : 42
Points : 10
Ημερομηνία εγγραφής : 01/04/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης